12 Mart 2013 Salı

Nikah Tarihi Alma

  1. Nikah tarihi almak için en fazla belirlediğiniz tarihten 6 ay öncesinde ikametinizin olduğu belediyenin evlendirme dairesine başvuru yapılıyor.
  2. İstenen belgeler aşağı yukarı her belediyede aynı olsa da tavsiyem oturduğunuz yerin, ya da nişanlınızın oturduğu yerin belediyesine giderek evrak listesini almanız.
  3. Hemen her belediyenin nikah işlemlerini anlatan görevlisi çok yardım sever ve güler yüzlü.
  4. Eğer oturduğunuz yerde değil başka bir yerde yapmak istiyorsanız nikahınızı yine önce ikametiniz olan yerin evlendirme dairesine giderek başvurunuzu yapıp oradan alacağınız bir izin yazısı ile asıl yapmak istediğiniz belediyenin evlendirme dairesine giderek bu izin kağıdı verip gün almanız gerekir.
  5. Ben yabancı biriyle evleneceğim için bizim işlemlerimiz daha uzun ve karmaşık olmasına rağmen 1 haftada evraklarımızın tamamlanması ve başvurumuzun sonuçlandırılması işini hallettik.
  6. Her evlendirme dairesinin kendine has bir fiyat listesi var yapmak istediğiniz nikah salonuna, yere, güne göre dahi değişebiliyor. En uygun fiyatlar hafta içi günleri, en pahalı günler ise cumartesi günüdür.
Rahat olun :) stres yapmaya gerek yok. İşlemler kolaylıkla hallediliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder